FGC.2B.319.CLAD72Z
LEMO
Prodotto No:
FGC.2B.319.CLAD72Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C