FGG.1B.307.CYCD62Z
LEMO
Prodotto No:
FGG.1B.307.CYCD62Z
Descrizione:
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C