FGG.2B.302.CLAD42Z
LEMO
Prodotto No:
FGG.2B.302.CLAD42Z
Descrizione:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 25A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C