FGG.2B.303.CYCD92
LEMO
Prodotto No:
FGG.2B.303.CYCD92
Descrizione:
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 17A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C