FGG.2B.312.EWAD92Z
LEMO
Prodotto No:
FGG.2B.312.EWAD92Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 312
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material -
Operating Temperature -55°C ~ 250°C