FGG.2B.437.CJLD82
LEMO
Prodotto No:
FGG.2B.437.CJLD82
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 7P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 437
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C