FGG.2K.302.CYCC40Z
LEMO
Prodotto No:
FGG.2K.302.CYCC40Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
LKP KEYG 2C CHR 4.0MM C BR
Guida per l'utente
Cable Opening 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 25A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C