FGJ.2B.302.CYMD82Z
LEMO
Prodotto No:
FGJ.2B.302.CYMD82Z
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 25A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C