FGJ.2B.434.CJAD62
LEMO
Prodotto No:
FGJ.2B.434.CJAD62
Descrizione:
LBP KEYJ 4HV(3KV) CHR 6.2MM D
Guida per l'utente
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material -
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 3A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 434
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C