FGJ.3B.330.CLLD10Z
LEMO
Prodotto No:
FGJ.3B.330.CLLD10Z
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 30P SOLDER CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 3.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 330
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C