FGL.1K.308.KLLC55Z
LEMO
Prodotto No:
FGL.1K.308.KLLC55Z
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Black Chrome
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 5A
Product Status Active
Shell Finish Black Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C