FHB.3B.304.CYCD92Z
LEMO
Prodotto No:
FHB.3B.304.CYCD92Z
Produttore:
LEMO
Descrizione:
LB90 KEYB 4C CHR 9.2MM D BR
Guida per l'utente
Cable Opening 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 19A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C