FHG.2B.319.CYCD82Z
LEMO
Prodotto No:
FHG.2B.319.CYCD82Z
Descrizione:
LBP 90 KEYG 19C CHR 8.2MM D BR
Guida per l'utente
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C