FHG.2K.312.CLAC65
LEMO
Prodotto No:
FHG.2K.312.CLAC65
Descrizione:
LK90 KEYG 12C CHR 6.5MM C
Guida per l'utente
Cable Opening 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 312
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C