FHG.2K.318.CLAC80
LEMO
Prodotto No:
FHG.2K.318.CLAC80
Descrizione:
LKP 90 KEYG 18C CHR 8.0MM C
Guida per l'utente
Cable Opening 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 318
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C