Casa / Ceramic Capacitors / FK16X7S2A225KR006
minImg
FK16X7S2A225KR006
TDK Corporation
Prodotto No:
FK16X7S2A225KR006
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF