Casa / Ceramic Capacitors / FK18X7S2A683KR006
minImg
FK18X7S2A683KR006
TDK Corporation
Prodotto No:
FK18X7S2A683KR006
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 100V X7S RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF