Casa / Ceramic Capacitors / FK26C0G2E472JN006
minImg
FK26C0G2E472JN006
TDK Corporation
Prodotto No:
FK26C0G2E472JN006
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 4700PF 250V C0G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4700 pF