FK28Y5V1E474Z
TDK Corporation
Prodotto No:
FK28Y5V1E474Z
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF