Casa / Film Capacitors / FKP2G004701D00HSSD
minImg
FKP2G004701D00HSSD
WIMA
Prodotto No:
FKP2G004701D00HSSD
Produttore:
WIMA
Descrizione:
CAP FILM 470PF 2.5% 400VDC RAD
In magazzino : 2835
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±2.5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr WIMA
Capacitance 470 pF