Casa / Film Capacitors / FKP2J013301I00JSSD
minImg
FKP2J013301I00JSSD
WIMA
Prodotto No:
FKP2J013301I00JSSD
Descrizione:
FKP 2 3300 PF 630 VDC 6.5X8X7.2
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FKP 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr WIMA
Capacitance 3300 pF