Casa / Film Capacitors / FKP3J001002B00JSSD
minImg
FKP3J001002B00JSSD
WIMA
Prodotto No:
FKP3J001002B00JSSD
Descrizione:
FKP 3 100 PF 630 VDC 3X8.5X10 PC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FKP 3
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr WIMA
Capacitance 100 pF