Casa / Film Capacitors / FKP3O104702B00MSSD
minImg
FKP3O104702B00MSSD
WIMA
Prodotto No:
FKP3O104702B00MSSD
Descrizione:
CAP FILM 470PF 20% 1KVDC RAD
In magazzino : 8696
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr WIMA
Capacitance 470 pF