FLCX900R00Q
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
FLCX900R00Q
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Radial Lead
Descrizione:
RES 900 OHM 0.02% 1/4W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.295" L x 0.087" W (7.50mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 900 Ohms
Series FLC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W