FLEX-14-7-10
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
FLEX-14-7-10
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
In magazzino : 796
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 1A (DC)
Current - Switching 350mA (AC), 500mA (DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 140 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Operate Range 7 ~ 10AT
Series FLEX-14
Length - Overall 1.744" (44.30mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 0.55 ms
Mfr Littelfuse Inc.
Size - Body 0.090" Dia x 0.551" L (2.28mm x 14.00mm)
Capacitance 0.2 pF