FMC26DREI-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
FMC26DREI-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 52POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Rows 2
Number of Positions 52
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 26
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)