FN9280E-10-06
Schaffner EMC Inc.
Prodotto No:
FN9280E-10-06
Produttore:
Schaffner EMC Inc.
Descrizione:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
In magazzino : 29
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
Approval Agency CQC, CSA, ENEC, UR
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9280
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet -
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Schaffner EMC Inc.
Connector Type Receptacle, Male Blades - Module
Accomodates a Fuse Yes (Fuse Not Included)
Features Front or Rear Side Mount
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Package Bulk
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 10A