FNPYR0500B
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
FNPYR0500B
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES SHUNT 0.05 OHM 0.1% 500W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Applications -
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Chassis Mount
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 mOhms
Series FNP
Power (Watts) 500W