FNR2E-0R15F1
Riedon
Prodotto No:
FNR2E-0R15F1
Produttore:
Riedon
Descrizione:
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 80W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.496" L x 1.024" W (38.00mm x 26.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 150 mOhms
Series FNR
Power (Watts) 80W