FPIN2218T62STM
TPC Wire & Cable
Prodotto No:
FPIN2218T62STM
Produttore:
TPC Wire & Cable
Descrizione:
CONN WIRE PIN FMLE 22-18AWG .062
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Color -
Diameter - Barrel ID -
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Length - Pin 0.430" (10.92mm)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Diameter - Barrel OD -
Series -
Length - Overall 0.870" (22.10mm)
Insulation Diameter -
Contact Material Copper
Mfr TPC Wire & Cable
Pin Diameter Circular - 0.070" (1.78mm) Dia