FRN2JT2R70
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
FRN2JT2R70
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 2.7 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series FRN
Power (Watts) 2W