FRV040-240F
RFE/Fuzetec
Prodotto No:
FRV040-240F
Produttore:
RFE/Fuzetec
Descrizione:
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
In magazzino : 400
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 10
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 240V (265V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 5.5 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.150" W (11.50mm x 3.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.9 Ohms
Series FRV
Type -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 600 mOhms
Mfr RFE/Fuzetec
Current - Trip (It) 900 mA