FS56-045-C2
Triad Magnetics
Prodotto No:
FS56-045-C2
Produttore:
Triad Magnetics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 30.15mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4200Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 34.93mm L x 28.58mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 90mA, Series 45mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Pack™, Class 2/3, FS
Type Laminated Core
Power - Max 2.4VA
Mfr Triad Magnetics
Package Tube
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 28V, Series 56V