FSOT2011E500R0KE
Vishay Huntington Electric Inc.
Prodotto No:
FSOT2011E500R0KE
Descrizione:
RES CHAS MNT 500 OHM 10% 20W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.343" (8.71mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.000" L x 0.375" W (50.80mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flange Braces, Right Angle
Resistance 500 Ohms
Series FSOT
Power (Watts) 20W