FT-63EP101
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
FT-63EP101
Descrizione:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
In magazzino : 200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series FT-63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W