FT-63ETH501
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
FT-63ETH501
Descrizione:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series FT-63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W