FWA-40A21F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
FWA-40A21F
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 40A 150VAC/VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 100
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, UR
Current Rating (Amps) 40A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.811" Dia x 2.000" L (20.60mm x 50.80mm)
Product Status Active
Series FWA
Voltage Rating - DC 150 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 150 VAC