FWC-32A10F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
FWC-32A10F
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 32A 600VAC 5AG
In magazzino : 19
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 95
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, UR
Current Rating (Amps) 32A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series FWC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 600 VAC