FWH-.500A6F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
FWH-.500A6F
Descrizione:
FUSE CRTRDG 500MA 500VAC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.05
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, CSA, UR
Current Rating (Amps) 500mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Product Status Active
Series FWH
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 500 VAC