FWH-6.30A6F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
FWH-6.30A6F
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 6.3A 500VAC 3AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 36
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, CSA
Current Rating (Amps) 6.3A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Product Status Active
Series FWH
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 500 VAC