FX8-100P-SV
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
FX8-100P-SV
Descrizione:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.112" (2.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series FunctionMax™ FX8
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.024" (0.60mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide
Mated Stacking Heights 3mm