G2R-1-EDC22
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G2R-1-EDC22
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 22V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 24.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 913 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.3 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 22VDC
Must Operate Voltage 15.4 VDC