G2R-1A-DC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G2R-1A-DC12
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
In magazzino : 752
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 43.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 275 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC