G2R-24-DC110
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G2R-24-DC110
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 4 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 4.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 22.9 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 16.5 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 77 VDC