G2R-2B4DC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G2R-2B4DC12
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 4A 12V
In magazzino : 91
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 4 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 43.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 275 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPST-NC (2 Form B)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC