G4W2212PUSTV5DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G4W2212PUSTV5DC24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G4W
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC