G9EN1DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G9EN1DC24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VDC - Max
Contact Rating (Current) 60 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 208 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 115.2 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G9EN
Operate Time 40 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material -
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 14.4 VDC