GCC44DRYI-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
GCC44DRYI-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 88POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 88
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 44
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)