Casa / Ceramic Capacitors / GCM1887U2A112JA16D
minImg
GCM1887U2A112JA16D
Murata Electronics
Prodotto No:
GCM1887U2A112JA16D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 1100PF 100V U2J 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1100 pF