Casa / Ceramic Capacitors / GCM21A5C2J560JX01D
minImg
GCM21A5C2J560JX01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GCM21A5C2J560JX01D
Descrizione:
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 56 pF